Liga amatorska

Liga amatorska

Amatorska liga bowlingowa

  • Satysfakcjonuje Cię gra w kręgle?
  • Lubisz sportową rywalizację?
  • Chcesz poznać ludzi z pasją?

Jeśli na co najmniej jedno pytanie odpowiedź brzmi tak – nie wahaj się!

Zapraszamy do udziału w amatorskiej lidze bowlingowej 2022/2023
Wydarzenia i najnowsze informacje z ligi amatorskiejZobacz

Tryb rozgrywek

Format spotkania:

Sezon dzieli się na cotygodniowe kolejki
Kolejka rozpoczyna się 10 minutową rozgrzewką.
Rozgrywki składają się z dwóch pełnych gier.

Punktacja:

Cały sezon podzielony jest na kolejki, które odbywają się raz w tygodniu – w każdy wtorek. W każdej kolejce zawodnicy rozegrają dwie pełne gry. Punkty uzyskane z tych gier sumują się, a ich wynik wskazuję na liczbę punktów jaką zawodnik uzyskał w danej kolejce. Do klasyfikacji ogólnej liczy się suma punktów uzyskana ze wszystkich kolejek. Równie ważna jest średnia liczba punktów jaką zawodnik osiąga we wszystkich grach. Decyduje ona o punktach dodatkowych jakie doliczane są zawodnikowi do każdej kolejki – Handicap.

Handicap – to dodatkowe punkty jakie doliczane są zawodnikom celem wyrównania szans. O ich ilości decyduje komisja sędziowska, która co miesiąc ustala liczbę punktów Handicap doliczaną w odniesieniu do średniej liczby punktów jaką osiąga dany zawodnik w każdej grze. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z zawodników będzie miał równe szanse. Wyrówna to także szanse zakwalifikowania się do Turnieju Finałowego dla tych zawodników, którzy dołączą do ligii w trakcie trwania sezonu.

Turniej Finałowy:

Cały sezon zakończony jest Turniejem Finałowym, do którego kwalifikuje się 50% wszystkich zawodników przy czym 80% stanowią zawodnicy z najwyższą sumą punktów uzyskaną ze wszystkich kolejek zaś 20% stanowią zawodnicy z najwyższą średnią punktów uzyskanych we wszystkich grach. Uwaga – zawodnicy, którzy zakwalifikowali się z tytułu najwyższej uzyskanej sumy punktów, nie są brani pod uwagę przy typowaniu zawodników z najwyższą średnią punktów.

W Turnieju Finałowym zawodnicy rozegrają trzy pełne gry na takich samych zasadach jak w każdej kolejce ligii, przy czym zawodnikowi nie przysługuje możliwość skorzystania z dodatkowego entry. Czterech zawodników z najwyższą sumą punktów z trzech gier rozegra ścisły finał.

Finał Turnieju rozgrywać się będzie na zasadach pojedynków. Miejsce 4 rozegra pojedynek z miejscem 3. Przegrany zajmuje miejsce 4 w Turnieju zaś zwycięzca rozgra pojedynek z miejscem 2 na tożsamych zasadach i tak aż do rozgrania pojedynku o miejsce 1, który pozwoli wyłonić zwycięzcę Turnieju.

Aktualna punktacja sezonu ligi amatorskiejZobacz

Koszt:

  • 20 zł/jedna kolejka
  • 60 zł/karnet (4 kolejki)

Dodatkowo: W każdej kolejce gracz ma szansę skorzystać z dodatkowej gry tzw. entry. Dodatkowe entry należy wykupić po rozegraniu dwóch gier podstawowych. W przypadku wykupienia dodatkowego entry w punktacji brane są pod uwagę najlepsze dwie gry danego gracza.

  • Koszt wykupienia dodatkowego entry to 8 zł.
  • Gracz może wykupić tylko jedno ENTRY w każdym spotkaniu.

Dokładny system punktacji oraz szczegóły dotyczące rozgrywek znajdują się w regulaminie.

Aktualna regulamin ligi amatorskiejZobacz

Nagrody:

CO TYDZIEŃ – wygrywa gracz który uzyskał najwyższą sumę wyników z dwóch gier – do wygrania voucher kwotowy o wartości 59 zł do wykorzystania na wstęp na kręgle w ciągu 30 dni. Uwaga! – voucherem kwotowym nie można opłacić wstępu na następną kolejkę.

ZWYCIĘZCA TURNIEJU FINAŁOWEGO – do wygrania opłacone roczne członkostwo w licencjonowanym klubie bowlingowym „Strajkujemy” w Łodzi gdzie zwycięzca będzie mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych graczy, a także wziąć udział w zmaganiach o randze ogólnopolskiej ścierając się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

DRUGIE I TRZECIE MIEJSCE TURNIEJU FINAŁOWEGO – do wygrania opłacone karnety na rozgrywki w następnym sezonie amatorskiej ligi bowlingowej.

Dołącz do Amatorskiej Ligi Bowlingowejwypełnij formularz

Potrzebujesz więcej informacji? - zapraszamy do kontaktu

Rezerwacje indywidualne

Recepcja Kręgielni
600-690-730
kontakt@krolkul.pl